20 մարտի 2025 թվականի N 904-Ա
ԱՐՏՈՆՈՒԹՅՈՒՆ ՍԱՀՄԱՆԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Դիլիջան համայնքի ղեկավարին են դիմել քաղաքացիներ՝  Հայկուշ Պապյանը, Սերժիկ Գազարյանը, Նինա Մանուչարյանը, Ալբերտ Վարդանյանը, Սամվել Խաչատրյանը, Գոհար Պոստոլոկյանը, Դուշիկ Բաբաջանյանը և «Դիլիջան քաղաքի համար 6 հիմնական դպրոց» ՊՈԱԿ-ը սեփականության իրավունքով իրենց պատկանող փոխադրամիջոցների գույքահարկի և անշարժ գույքի  հարկի պարտավորությունների մասով արտոնություն սահմանելու խնդրանքով։
Ելնելով վերոգրյալից և ղեկավարվելով «Տեղական ինքնակառավարման մասին» օրենքի 18-րդ հոդվածի 1-ին մասի 42-րդ կետի, «Հարկային օրենսգրքի»  230-րդ հոդվածի 3-րդ մասի, 245-րդ հոդվածի 2-րդ մասի պահանջներով ՝ Դիլիջան համայնքի ավագանին որոշում է․
1.Քաղաքացիներ՝ Հայկուշ Պապյանին, Սերժիկ Գազարյանին, Նինա Մանուչարյանին, Ալբերտ Վարդանյանին, Սամվել Խաչատրյանին /Արսեն Մելքոնյանին/, Գոհար Պոստոլոկյանին, Դուշիկ Բաբաջանյանին և «Դիլիջան քաղաքի համար 6 հիմնական դպրոց» ՊՈԱԿ-ին    սեփականության իրավունքով  պատկանող փոխադրամիջոցների գույքահարկի և անշարժ գույքի հարկի պարտավորությունների նկատմամբ  սահմանել արտոնություն՝ համաձայն հավելվածի։
2.Սույն որոշումն ուժի մեջ է մտնում պաշտոնական հրապարակմանը հաջորդող օրվանից։
(15.86 Կբ)