Դիլիջան համայնքի ավագանու 2025թ. փետրվարի 18-ի թիվ 865-Ա որոշման մեջ փոփոխություն կատարելու մասին:
7.
Դիլիջան համայնքի վարչական սահմաններում գտնվող մի շարք ծածկագրով հողամասեր Դիլիջանի համայնքի հողերի ֆոնդում ընդգրկելու մասին:
8.
ՀՀ Տավուշի մարզի Դիլիջան համայնքի 2025 թվականի տեղական բյուջեում փոփոխություն կատարելու մասին:
9.
Դիլիջան քաղաքի Մյասնիկյան 66 հասցեի 2 աշխատասենյակների՝ ընդհանուր 45,4 քմ տարածքով, «ՍՕՍ մանկական գյուղեր» հայկական բարեգործական հիմնադրամի անհատույց օգտագործման ժամկետը երկարաձգելու մասին:
10. Հայաստանի Հանրապետության Տավուշի մարզի Դիլիջան համայնքի 2025 թվականի տեղական բյուջեի վարչական մասում փոփոխություն կատարելու մասին:
11. ՀՀ Տավուշի մարզի Դիլիջան համայնքի 2025 թվականի տեղական բյուջեում փոփոխություն կատարելու մասին:
12. Դիլիջան համայնքի Դիլիջան քաղաքի Կալինինի փողոց թիվ 179/10 հասցեի ավտոտնակը և վերջինիս զբաղեցրած 20
1քմ հողամասն ուղղակի վաճառքի ձևով օտարելու համաձայնություն տալու մասին:
13. Հայաստանի Հանրապետության Տավուշի մարզի Դիլիջան համայնքի 2025 թվականի տեղական բյուջեի ֆոնդային մասում փոփոխություններ կատարելու մասին:
14. Արտոնություն սահմանելու մասին:
15. Հայաստանի Հանրապետության Տավուշի մարզի Դիլիջան համայնքի սեփականության ամենամյա գույքագրման 2024 թվականի փաստաթղթերը հաստատելու մասին:
16. Գերմանական միջազգային համագործակցության ընկերության կողմից գործադրվող տեղական զարգացման հիմնադրամի շրջանակներում դրամաշնորհային մրցույթին մասնակցելուն և համաֆինանսավորումը ապահովելուն համաձայնություն տալու մասին:
17.
ՀՀ Տավուշի մարզի Դիլիջան համայնքի ավագանու 15 նոյեմբերի 2024 թվականի թիվ 794-Ա որոշման թիվ 17 հավելվածում փոփոխություն և լրացում կատարելու մասին:
18. Դիլիջան համայնքի ավագանու հերթական նիստի գումարման օրը սահմանելու մասին:
Նախագիծ կազմող ԴԱՎԻԹ ՍԱՐԳՍՅԱՆ
Դիլիջանի համայնքապետարանի աշխատակազմի համայնքային ծառայության թափուր պաշտոնների մրցույթի արդյունքում հաղթող ճանաչված,  առաջին անգամ համայնքային ծառայության պաշտոնում նշանակված համայնքային ծառայողներ Գրիգոր Հովհաննիսյանը, Հայրապետ Մարգարյանը, Շավարշ Գրիգորյանը համայնքի ավագանու անդամների և համայնքապետարանի աշխատակազմի ներկայացուցիչների ներկայությամբ՝ համաձայն <<Համայնքային ծառայության մասին>> օրենքի 16-րդ հոդվածի պահանջների, հանդիսավոր կերպով ընթերցեցին երդման տեքստը:
Համայնքի ղեկավարը «Տեղական ինքնակառավարման մասին օրենքի» 70-րդ հոդվածի պահանջներին համապատասխան հրապարակեց համայնքի ավագանու «Ապրելու Երկիր» խմբակցության անդամ Արման Աշոտի Խաչատրյանի՝ ավագանու անդամի լիազորությունները վաղաժամկետ դադարեցնելու մասին դիմումը։