26 մարտի 2025 թվականի N 289
ԴԻԼԻՋԱՆԻ ՔԱՂԽՈՐՀՐԴԻ ԳՈՐԾԿՈՄԻ 1995Թ. ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ 15-Ի ԹԻՎ 12 ԱՐՁԱՆԱԳՐԱՅԻՆ ՈՐՈՇՄԱՆ ՄԵՋ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Դիլիջանի համայնքապետարան է դիմել Դիլիջան քաղաքի Շահումյան փողոց շենք 9, բնակարան 20 հասցեի  բնակիչ Լիանա Վալոդյայի Գրիգորյանը հայտնելով, որ Դիլիջանի  քաղխորհրդի  գործկոմի 1995 թվականի  դեկտեմբերի 15-ի թիվ 12 արձանագրային   որոշման մեջ   թյուրիմացաբար  սխալ է տեղի ունեցել՝ «Լիանա Վալոդյայի Գրիգորյանի» փոխարեն գրվել է  «Լիանա Վոլոդյայի Գրիգորյանի» : Քաղաքացին խնդրել է կատարել համապատասխան ուղղում:
ՈՒսումնասիրությունից պարզվել է, որ Դիլիջանի  քաղխորհրդի  գործկոմի 1995 թվականի  դեկտեմբերի 15-ի «Մի շարք կոմունալ բնակարանների սեփականաշնորհման մասին» թիվ 12 արձանագրային որոշման մեջ «Լիանա Վալոդյայի Գրիգորյանի» փոխարեն գրվել է  «Լիանա Վոլոդյայի Գրիգորյանի»
Ելնելով վերոգրյալից  և  ղեկավարվելով  «Նորմատիվ  իրավական  ակտերի  մասին»  օրենքի 1-ին   հոդվածի 2-րդ   մասով, 33-րդ  հոդվածի 1-ին  մասի 1-ին կետով, 34-րդ հոդվածի 1-ին մասով, «Տեղական ինքնակառավարման մասին» օրենքի 35-րդ հոդվածի 1-ին մասի 27.1-րդ կետի պահանջներով`
1.Դիլիջանի քաղխորհրդի  գործկոմի 1995 թվականի  դեկտեմբերի 15-ի թիվ 12  արձանագրային   որոշման  մեջ    կատարել  փոփոխություն՝   «Լիանա Վոլոդյայի Գրիգորյանի» փոխարեն կարդալ «Լիանա Վալոդյայի Գրիգորյանի»։
2.Սույն որոշումն ուժի մեջ է մտնում ստորագրման պահից: