ՀՀ Տավուշի մարզ, ք. Դիլիջան, (060)700 131, dilijan1@yahoo.com; dilijan1@dilijan.am, dilijan.tavush@mta.gov.am; Թեժ գիծ՝ (060) 700 133
20 մարտի 2025 թվականի N 900-Ն
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՏԱՎՈՒՇԻ ՄԱՐԶԻ ԴԻԼԻՋԱՆ ՀԱՄԱՅՆՔԻ 2025 ԹՎԱԿԱՆԻ ՏԵՂԱԿԱՆ ԲՅՈՒՋԵԻ ՎԱՐՉԱԿԱՆ ՄԱՍՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Համաձայն ՀՀ կառավարության 27.12.2024թ․ թիվ 2060-Ն որոշման,   Դիլիջան համայնքի և Տավուշի մարզպետի աշխատակազմի միջև 26․02.2025թ․ կնքված թիվ ԴՄ-ԴԵԴ-2025 պայմանագրի Դիլիջան համայնքին հատկացվել է 1 243 300 (մեկ միլիոն երկու հարյուր քառասուներեք հազար երեք հարյուր) ՀՀ դրամ՝ արտադպրոցական հաստատություններում դասավանդող մանկավարժական աշխատողների կամավոր ատեստավորման արդյունքում ատեստավորված մանկավարժներին լրավճար վճարելու նպատակով։ Ելնելով վերոգրյալից անհրաժեշտ է վերը նշված գումարը ճանաչել եկամուտ և ծախս։
Ղեկավարվելով  «Տեղական ինքնակառավարման մասին» օրենքի  18-րդ  հոդվածի 1-ին մասի 5-րդ կետի և «Հայաստանի Հանրապետության բյուջետային համակարգի մասին» օրենքի 33 -րդ հոդվածի 4-րդ մասի պահանջներով, Դիլիջան համայնքի ավագանին որոշում է․
1. ՀՀ Տավուշի մարզի Դիլիջան համայնքին հատկացված  1 243 300 (մեկ միլիոն երկու հարյուր քառասուներեք հազար երեք հարյուր) ՀՀ դրամ գումարը ճանաչել որպես եկամուտ։
2. ՀՀ Տավուշի մարզի Դիլիջան համայնքին հատկացված   1 243 300 (մեկ միլիոն երկու հարյուր քառասուներեք հազար երեք հարյուր) ՀՀ դրամ գումարը ճանաչել ծախս՝ «09-05-01» Դիլիջան համայնք /Արտադպրոցական դաստիարակություն/  բյուջետային ծախսերի գործառնական դասակարգման նախահաշվի՝ 4729 /Այլ նպաստներ բյուջեից/ հոդվածով։
3. Սույն որոշումն ուժի մեջ է մտնում հրապարակման պահից։