20 մարտի 2025 թվականի N 891-Ա |
ՀԱՄԱՅՆՔԻ ԱՎԱԳԱՆՈՒ ՆԻՍՏԻ ՕՐԱԿԱՐԳԸ ՀԱՍՏԱՏԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ |
Ղեկավարվելով «Տեղական ինքնակառավարման մասին» օրենքի 14-րդ հոդվածի 6-րդ մասի պահանջներով` համայնքի ավագանին որոշում է.
Հաստատել համայնքի ավագանու նիստի հետևյալ օրակարգը. 1. Դիլիջան համայնքի ավագանու անդամ Արման Աշոտի Խաչատրյանի լիազորությունները վաղաժամկետ դադարեցնելու մասին: Զեկ. Դավիթ Սարգսյան 2. Գույքի օտարման մասին: Զեկ. Դավիթ Սարգսյան 3. Դիլիջան համայնքի ենթակայությամբ գործող նախադպրոցական ուսումնական հաստատությունների աշխատանքային ռեժիմը և հաստատությունում երեխաների մնալու տևողությունը սահմանելու մասին: Զեկ. Դավիթ Սարգսյան 4. Դիլիջան համայնքի Դիլիջան քաղաքի Մոլդովական փողոց թիվ 22/6 հասցեի ավտոտնակը և վերջինիս զբաղեցրած 20․3քմ հողամասն ուղղակի վաճառքի ձևով օտարելու համաձայնություն տալու մասին: Զեկ. Դավիթ Սարգսյան 5. Դիլիջան համայնքի Դիլիջան քաղաքի Կալինինի փողոց թիվ 185/9 հասցեի ավտոտնակը և վերջինիս զբաղեցրած 25․2քմ հողամասն ուղղակի վաճառքի ձևով օտարելու համաձայնություն տալու մասին: Զեկ. Դավիթ Սարգսյան 6. Դիլիջան համայնքի ավագանու 2025թ. փետրվարի 18-ի թիվ 865-Ա որոշման մեջ փոփոխություն կատարելու մասին: Զեկ. Դավիթ Սարգսյան 7. Դիլիջան համայնքի վարչական սահմաններում գտնվող մի շարք ծածկագրով հողամասեր Դիլիջանի համայնքի հողերի ֆոնդում ընդգրկելու մասին: Զեկ. Դավիթ Սարգսյան 8. ՀՀ Տավուշի մարզի Դիլիջան համայնքի 2025 թվականի տեղական բյուջեում փոփոխություն կատարելու մասին: Զեկ. Դավիթ Սարգսյան 9. Դիլիջան քաղաքի Մյասնիկյան 66 հասցեի 2 աշխատասենյակների՝ ընդհանուր 45,4 քմ տարածքով, «ՍՕՍ մանկական գյուղեր» հայկական բարեգործական հիմնադրամի անհատույց օգտագործման ժամկետը երկարաձգելու մասին: Զեկ. Դավիթ Սարգսյան 10. Հայաստանի Հանրապետության Տավուշի մարզի Դիլիջան համայնքի 2025 թվականի տեղական բյուջեի վարչական մասում փոփոխություն կատարելու մասին: Զեկ. Դավիթ Սարգսյան 11. ՀՀ Տավուշի մարզի Դիլիջան համայնքի 2025 թվականի տեղական բյուջեում փոփոխություն կատարելու մասին: Զեկ. Դավիթ Սարգսյան 12. Դիլիջան համայնքի Դիլիջան քաղաքի Կալինինի փողոց թիվ 179/10 հասցեի ավտոտնակը և վերջինիս զբաղեցրած 20․1քմ հողամասն ուղղակի վաճառքի ձևով օտարելու համաձայնություն տալու մասին: Զեկ. Դավիթ Սարգսյան 13. Հայաստանի Հանրապետության Տավուշի մարզի Դիլիջան համայնքի 2025 թվականի տեղական բյուջեի ֆոնդային մասում փոփոխություններ կատարելու մասին: Զեկ. Դավիթ Սարգսյան 14. Արտոնություն սահմանելու մասին: Զեկ. Դավիթ Սարգսյան 15. Հայաստանի Հանրապետության Տավուշի մարզի Դիլիջան համայնքի սեփականության ամենամյա գույքագրման 2024 թվականի փաստաթղթերը հաստատելու մասին: Զեկ. Դավիթ Սարգսյան 16. Գերմանական միջազգային համագործակցության ընկերության կողմից գործադրվող տեղական զարգացման հիմնադրամի շրջանակներում դրամաշնորհային մրցույթին մասնակցելուն և համաֆինանսավորումը ապահովելուն համաձայնություն տալու մասին: Զեկ. Դավիթ Սարգսյան 17. ՀՀ Տավուշի մարզի Դիլիջան համայնքի ավագանու 15 նոյեմբերի 2024 թվականի թիվ 794-Ա որոշման թիվ 17 հավելվածում փոփոխություն և լրացում կատարելու մասին: Զեկ. Դավիթ Սարգսյան 18. Դիլիջան համայնքի ավագանու հերթական նիստի գումարման օրը սահմանելու մասին: Զեկ. Դավիթ Սարգսյան |