ՀՀ Տավուշի մարզ, ք. Դիլիջան, (060)700 131, dilijan1@yahoo.com; dilijan1@dilijan.am, dilijan.tavush@mta.gov.am; Թեժ գիծ՝ (060) 700 133
20 մարտի 2025 թվականի N 907-Ա
ՀՀ ՏԱՎՈՒՇԻ ՄԱՐԶԻ ԴԻԼԻՋԱՆ ՀԱՄԱՅՆՔԻ ԱՎԱԳԱՆՈՒ 15 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ 2024 ԹՎԱԿԱՆԻ N 794-Ա ՈՐՈՇՄԱՆ ԹԻՎ 17 ՀԱՎԵԼՎԱԾՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆ ԵՎ ԼՐԱՑՈՒՄ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Ղեկավարվելով  «Տեղական ինքնակառավարման մասին» օրենքի 18-րդ հոդվածի 1-ին մասի 28-րդ կետով, «Նորմատիվ իրավական ակտերի մասին» օրենքի 1-ին հոդվածի 2-րդ մասի, 33-րդ հոդվածի 3–րդ մասի, 34-րդ հոդվածի 1-ին մասի պահանջներով՝ Դիլիջան համայնքի ավագանին որոշում է․
1. Դիլիջան համայնքի ավագանու 2024թ․ նոյեմբերի 15-ի «ՀՀ Տավուշի մարզի Դիլիջան  համայնքի ենթակայությամբ համայնքային ոչ առևտրային կազմակերպությունների աշխատակիցների թվաքանակը, հաստիքացուցակները և  պաշտոնային դրույքաչափերը հաստատելու մասին» թիվ  794-Ա որոշման թիվ 17 հավելվածում ավելացնել  նոր հաստիք /վարորդ, պաշտոնային դրույքաչափը 150 000 ՀՀ դրամ/  և հաստատել թիվ 17 հավելվածը նոր խմբագրությամբ /կցվում է/։
2. Սույն որոշումն ուժի մեջ է մտնում պաշտոնական հրապարակման պահից և տարածվում է 2025 թվականի ապրիլի 1-ից հետո առաջացած հարաբերությունների վրա։