ՀՀ Տավուշի մարզ, ք. Դիլիջան, (060)700 131, dilijan1@yahoo.com; dilijan1@dilijan.am, dilijan.tavush@mta.gov.am; Թեժ գիծ՝ (060) 700 133
20 մարտի 2025 թվականի N 894-Ա
ԴԻԼԻՋԱՆ ՀԱՄԱՅՆՔԻ ԴԻԼԻՋԱՆ ՔԱՂԱՔԻ ՄՈԼԴՈՎԱԿԱՆ ՓՈՂՈՑ ԹԻՎ 22/6 ՀԱՍՑԵԻ ԱՎՏՈՏՆԱԿԸ ԵՎ ՎԵՐՋԻՆԻՍ ԶԲԱՂԵՑՐԱԾ 20․3ՔՄ ՀՈՂԱՄԱՍՆ ՈՒՂՂԱԿԻ ՎԱՃԱՌՔԻ ՁԵՎՈՎ ՕՏԱՐԵԼՈՒ ՀԱՄԱՁԱՅՆՈՒԹՅՈՒՆ ՏԱԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Դիլիջանի համայնքի ղեկավարի 2024թ. մարտի 04-ի թիվ 340-Ա որոշմամբ, Դիլիջան համայնքի Դիլիջան քաղաքի Մոլդովական փողոց, թիվ 22/6 հասցեի համայնքային սեփականություն հանդիսացող հողամասում քաղ. Հրաչիկ Արշալույսի Առաքելյանի կողմից ինքնակամ կառուցված 20․3քմ արտաքին մակերեսով ավտոտնակի նկատմամբ ճանաչվել է համայնքի սեփականության իրավունքը և օրինականացվել է /սեփականության իրավունքի վկայական թիվ՝ 12022025-11-0030/:
Գրավոր առաջարկություն է ներկայացվել քաղ. Հրաչիկ Առաքելյանին` Դիլիջան համայնքի Դիլիջան քաղաքի Մոլդովական փողոց, թիվ 22/6 հասցեի ավտոտնակը՝ 20․3քմ արտաքին մակերեսով և վերջինիս զբաղեցրած 20․3քմ հողամասը, համապատասխանաբար, 47015 դրամ և 138737 դրամ արժեքներով ձեռք բերելու նպատակով: Վերջինս տվել է իր համաձայնությունը:
Համայնքի ղեկավարը նշված ավտոտնակը և վերջինիս զբաղեցրած 20․3քմ հողամասը քաղ. Հրաչիկ Արշալույսի Առաքելյանին օտարելու վերաբերյալ առաջարկությունը ներկայացրել է համայնքի ավագանու համաձայնեցմանը:
Ղեկավարվելով <<Տեղական ինքնակառավարման մասին>> օրենքի 18-րդ հոդվածի 1-ին մասի 21-րդ կետի դրույթներով` համայնքի ավագանին որոշում է.
1. Տալ համաձայնություն՝ Դիլիջան համայնքի Դիլիջան քաղաքի Մոլդովական փողոց, թիվ 22/6 հասցեի ավտոտնակը՝ 20․3քմ արտաքին մակերեսով և վերջինիս զբաղեցրած 20․3քմ հողամասը, համապատասխանաբար, 47015 դրամ և 138737 դրամ արժեքներով քաղ. Հրաչիկ Արշալույսի Առաքելյանին օտարելու մասին համայնքի ղեկավարի առաջարկությանը:
2. Սույն որոշումն ուժի մեջ է մտնում պաշտոնական հրապարակման օրվան հաջորդող օրը: