Դիլիջան համայնքի ղեկավարին է դիմել քաղաքացի Տիգրան Մաիլյանը՝ Դիլիջան քաղաքի Սարալանջի փողոց թիվ 17/4 հասցեի հողամասից առանձնացվող մասին հասցե տրամադրելու խնդրանքով:
Ելնելով վերոգրյալից և ղեկավարվելով Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2005թ. դեկտեմբերի 29-ի թիվ 2387-Ն որոշման 50-րդ կետի, ինչպես նաև <<Տեղական ինքնակառավարման մասին>> օրենքի 35-րդ հոդվածի 1-ին մասի 22-րդ կետի պահանջներով՝
1.Դիլիջան համայնքի, Դիլիջան քաղաքի, Սարալանջի փողոց թիվ 17/4 հասցեի հողամասից առանձնացվող 0.03895հա մակերեսով հողամասին /համաձայն կից հատակագծի/ տրամադրել հասցե՝ Դիլիջան համայնք, Դիլիջան քաղաք, Սարալանջի փողոց թիվ 17/7, իսկ մնացած 0.05151հա հողամասը/համաձայն կից հատակագծի/ թողնել նույնը՝ Տավուշի մարզ, Դիլիջան համայնք, Դիլիջան քաղաք, Սարալանջի փողոց թիվ 17/4։
2.Պարտավորեցնել քաղ․ Տիգրան Մաիլյանին.
«Տեղական տուրքերի և վճարների մասին» օրենքի և համայնքի ավագանու 2024թ. դեկտեմբերի 17-ի թիվ 831-Ն որոշման համաձայն կատարել համապատասխան վճարումները: