20 մարտի 2025 թվականի N 901-Ն
ՀՀ ՏԱՎՈՒՇԻ ՄԱՐԶԻ ԴԻԼԻՋԱՆ ՀԱՄԱՅՆՔԻ 2025 ԹՎԱԿԱՆԻ ՏԵՂԱԿԱՆ ԲՅՈՒՋԵՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Համաձայն Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարարության և ՀՀ Տավուշի մարզի Դիլիջանի համայնքապետարանի միջև կնքված 24.02.2025թ․ թիվ 23 պայմանագրի, պետության կողմից տեղական ինքնակառավարման մարմիններին պատվիրակված լիազորությունների իրականացման ծախսերի ֆինանսավորման նպատակով Դիլիջանի համայնքապետարանին   հատկացվել է 1,999.0 հազ.  ՀՀ դրամ։
Ելնելով վերոգրյալից և ղեկավարվելով «Տեղական ինքնակառավարման մասին» օրենքի 10-րդ հոդվածի 8-րդ մասով, 36-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 4-րդ կետով, 18-րդ հոդվածի 1-ին մասի 5-րդ կետով և «Բյուջետային համակարգի մասին» օրենքի 33-րդ հոդվածի 4-րդ մասով՝ Դիլիջան համայնքի ավագանին որոշում է.
1.Դիլիջան համայնքի բյուջեի «Պետության կողմից տեղական ինքնակառավարման մարմիններին պատվիրակված լիազորությունների իրականացման ծախսերի ֆինանսավորման համար պետական բյուջեից ստացվող միջոցներ» եկամտային հաշվին ավելացնել 1999.0 հազ․ ՀՀ դրամ։
2. 01-03-03 «Ընդհանուր բնույթի այլ ծառայություններ» գործառնական դասակարգման ծախսերի կատարման նախահաշվի 4111 /Աշխատողների աշխատավարձեր և հավելավճարներ/ ծախսային հոդվածին ավելացնել 1999.0 հազ․ ՀՀ դրամ։
3. Սույն որոշումն ուժի մեջ է մտնում հրապարակման պահից և տարածվում է 2025 թվականի հունվարի 1-ից հետո ծագած իրավահարաբերությունների վրա։