ՀՀ Տավուշի մարզ, ք. Դիլիջան, (060)700 131, dilijan1@yahoo.com; dilijan1@dilijan.am, dilijan.tavush@mta.gov.am; Թեժ գիծ՝ (060) 700 133
20 մարտի 2025 թվականի N 903-Ն
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՏԱՎՈՒՇԻ ՄԱՐԶԻ ԴԻԼԻՋԱՆ ՀԱՄԱՅՆՔԻ 2025 ԹՎԱԿԱՆԻ ՏԵՂԱԿԱՆ ԲՅՈՒՋԵԻ ՖՈՆԴԱՅԻՆ ՄԱՍՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
1. «06-02-01» Դիլիջան համայնք /Համայնքային զարգացում/   բյուջետային ծախսերի գործառնական դասակարգման նախահաշվի 5112 /շենքերի և շինությունների կառուցում/ տնտեսագիտական հոդվածից նվազեցնել՝ 20 000 000 ՀՀ դրամ։
2. «08-02-03» Դիլիջան համայնք /Մշակույթի տներ, ակումբներ/  բյուջետային ծախսերի գործառնական դասակարգման նախահաշվի 5113 /շենքերի և շինությունների կապիտալ վերանորոգում/ տնտեսագիտական հոդվածին ավելացնել՝ 7 000 000 ՀՀ դրամ, 5134 /նախագծահետազոտական ծախսեր/ տնտեսագիտական հոդվածին՝ 2 000 000 ՀՀ դրամ։
3. «08-01-01» Դիլիջան համայնք /Սպորտային գոտիների և մարզական կենտրոնների կառուցում/ բյուջետային ծախսերի գործառնական դասակարգման նախահաշվի 5112 /շենքերի և շինությունների կառուցում/ տնտեսագիտական հոդվածին ավելացնել՝ 5 000 000 ՀՀ դրամ, 5113 /շենքերի և շինությունների կապիտալ վերանորոգում/ տնտեսագիտական հոդվածին ավելացնել՝ 100 000 ՀՀ դրամ, 5134 /նախագծահետազոտական ծախսեր/ տնտեսագիտական հոդվածին՝ 2 400 000 ՀՀ դրամ։
4.  «04-05-01» Դիլիջան համայնք /Ճանապարհային տրանսպորտ/ բյուջետային ծախսերի գործառնական դասակարգման նախահաշվի 5113 /շենքերի և շինությունների կապիտալ վերանորոգում/ տնտեսագիտական հոդվածին ավելացնել՝ 2 000 000 ՀՀ դրամ, 5134 /նախագծահետազոտական ծախսեր/ տնտեսագիտական հոդվածին՝ 1 500 000 ՀՀ դրամ։
5. Սույմն որոշումն ուժի մեջ է մտնում հրապարակման պահից։